Budowa maszyn hazardowych

Automaty stacjonarne na pieniądze różnią się od siebie pod względem budowy. Wyróżniamy pięć podstawowych typów. Trzywalcowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają trzy walce i jedną linię wypłat. Pięciowalcowe zaś  pięć walców, ale też co najmniej dwie linie, które gwarantują wygraną. Maszyny wielorzędowe zaś dają możliwość obstawiania na kilku rzędach na raz. Typowe maszyny multi-spin charakteryzują się możliwością zatrzymania każdego z walców osobno. Oprócz tych typów wyróżniamy też automaty progresywne. To one stwarzają możliwość najwyższych wygranych dzięki progresywnemu, czyli powiększającemu się jackpotowi.

Maszyny można też podzielić ze względu na typ oferowanej gry. Pokerowe oferują symbole podobne do tych, które można znaleźć w tradycyjnej grze w pokera. Wieloliniowe zaś pozwalają na postawienie zakładów na wielu liniach na raz. Ilu – zależy od możliwości danej maszyny, uzależnionej od liczby bębnów i linii zakładów. Bardziej złożone są automatu typu Reel. W zależności od wybranej gry używanych jest różna liczba bębnów. Użyte bębny stwarzają wiele możliwości kombinacji, oczywiście losowych. Ostatnim typem maszyn, których nie znajdziesz jednak w żadnym kasynie, są maszyny niehazardowe. Są one pozbawione elementu losowości. Ich praca opiera się nie na przypadku, ale na układach, które są efektem matematycznych wyliczeń. Są więc jak najbardziej przewidywalne w swoim działaniu.

Wersje internetowe automatów to skomplikowane systemy komputerowe, które odzwierciedlają działanie kasyn stacjonarnych do wirtualnej rzeczywistości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *