Historia automatów do gry

1891 r., Nowy Jork – powstał pierwszy automat do gry, jeszcze nie hazardowy. Był bardzo prosty w budowie. Do jego obrotowych walców przyczepione były karty z symbolami kart do gry. Wylosowany układ był przypadkowy. Nie wygrywano pieniędzy, a jedynie drinka lub cygaro od właściciela miejsca, w którym stała maszyna. Kolejne maszyny, już zmodyfikowane służyły do celów reklamowych i stwarzały możliwości wygranych nagród rzeczowych. Były nimi na przykład… gumy owocowe!

Maszyny podobne do tych dzisiejszych powstały w latach 60-tych. Bębny zwalniane były po pociągnięciu wajchy, obracały się i zatrzymywały oczywiście na losowym układzie.  Wzrosła liczba symboli, najpierw do 10, później do 20 a nawet więcej. Zwiększyła się więc liczba możliwych kombinacji – z 1000 do 8000. Maszyny posiadały video ekrany i losowe generatory gry. Z czasem też wprowadzono do nich jackpota progresywnego.

Automaty hazardowe zaczęły opanowywać rynek. W Polsce postało pierwsze kasyno w Sopocie, a jego popularność sprawiła, że kolejne pojawiały się jak grzyby po deszczu. Nie każdy miał możliwość z nich skorzystać, więc rozrywka hazardowa wyszła do ludzi. Automaty pojawiły się dosłownie wszędzie – w pubach, sklepach, małych salonach gier. w 2017 r. jednak zniknęły z przestrzeni publicznej. To wynik nowelizacji ustawy hazardowej. W Polsce działa obecnie około 40 kasyn. Miejsca oferujące grę na maszynach hazardowych zniknęły, więc ta przeniosła się do internetu.

Automaty do gry znów zaczęły ewaluować. To technologicznie zaawansowane komputery, stwarzające wiele możliwości gry i wygranej.  Dostępne dodatki i aplikacje wyprowadziły ją na inny poziom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *